O nás

Bobešovy ubrousky jsou výsledkem naší dlouholeté lásky k přírodě, respektu k včelám a jejich produktům. Před mnoha lety jsme se začali věnovat chovu včel, zpracování medu a včelího vosku. Vyrábíme mezistěny pro včelaře a jejich včely metodou „uzavřené cesty vosku“.  Dnes nám tyto zkušenosti umožňují vyrábět Bobešovy ubrousky bez jakýchkoliv dalších přidaných přísad, což nás odlišuje od zbytku firem, které na českém trhu ubrousky vyrábí. Samotné ubrousky jsou pak vyráběny ze 100% bavlny. 

IMG_4266-2048x1366

Ubrousky vyrábíme v naší chráněné dílně U Bobeše, kde pro naše klienty zajišťujeme nejen práci, ale také volnočasové aktivity, které prohlubují jejich sociální interakce. Zakoupením ubrousku tak podpoříte naši aktivitu a zaměstnanost hendikepovaných. 

Jak zpracováváme včelí vosk? 

Vosk se sterilizuje v kotli za teploty 117°C s přidáním kyseliny citronové. Po vychladnutí na 80 – 85°C se slévá do forem, kde chladne a po vychladnutí se vosk vyklopí. Tyto 1 cm silné pláty se používají na voskování ubrousků. Celý proces sterilizace vosku je schválen Státní veterinární správou.  

Naše ubrousky mají punc regionální značky, což zajišťuje kvalitu produktu z lokálních zdrojů v našem regionu.